Jak zostać makijażystką lub wizażystką? Wskazówki

Makijażystka – brzmi pięknie prawda? Kto z nas nie lubi być w centrum zainteresowania lub po prostu wyglądać cudownie? Każda mała dziewczynka od małego podkradała mamie szminki z kosmetyczki i próbowała sił na sobie. Dzisiaj jako kobiety możemy śmiało powiedzieć, że makijaż to nasza druga twarz. Dlatego właśnie warto jest wiedzieć jak go wykonać dla siebie lub dla innych i czy można coś jeszcze z tego mieć.

Idealny makeup to druga twarz każdej kobiety

Jak zacząć przygodę z makijażem? Kim jest wizażystka?

Makijażystka lub wizażystka to nazwa zawodu, którego przedstawicielka zajmuje się wykonaniem makijażu dla osób trzecich. Np. dla aktorów, do sesji fotograficznych lub innych okazji. Jest wiele dziedzin, w których można znaleźć zastosowanie dla tego typu zajęcia. Wszystko zależy przede wszystkim od umiejętności i doświadczenia, które nie jest łatwo zdobyć. Co prawda na rynku roi się od ogłoszeń ale ma to swoje plusy – w tym zawodzie jest bardzo dużo pracy dla każdego.

Jeśli marzysz o tym zawodzie, możesz rozważyć najszybszą drogę do jego wykonywania. Specjalistyczny kurs makijażu to opcja dla Ciebie. Przygotuje Cię do pracy, dzięki czemu nauczysz się wykonywać makijaże na różne okazje oraz zdobędziesz niezbędną teoretyczną wiedzę. W naszej ofercie znajdziesz kursy jedno, dwu i pięciodniowe z certyfikatem. Dla osób, które chcą nauczyć sie malować same przewidzieliśmy jednodniowe Warsztaty z makijażu „Pomaluj się sama

Ile zarabia makijażystka i kto może zostać wizażystką?

Przede wszystkim musisz być pewna czy zawód makijażystki będzie Twoim jedynym zajęciem. Jeśli tak to czeka Cię dużo pracy ale i zadowolenia. Zarobki wizażystki wiążą się z nieregularnymi dochodami ale jeśli podejmiesz współpracę z agencjami, producentami lub innymi organizacjami Twoje możliwość staną się nieograniczone. Wszystko już zależy od Ciebie.

Jeśli jest to zawód, który chcesz wykonywać, to musisz dowiedzieć się absolutnie wszystkiego na jego temat. Będziesz mogła szybciej wejść w branżę, oswoić się z nią i upewnić, czy to praca właśnie dla Ciebie. Wizażystką może zostać każdy, kto będzie się do tego nadawać. Zbuduj swoje merytoryczne zaplecze, dużo trenuj, realizuj kursy i warsztaty podczas których będziesz poszerzać swoją wiedzę oraz portfolio.

Dołącz do grona zadowolonych klientek Akademii Aura Make Up i zostań wizażystką razem z nami. Poznaj opinie na nasz temat i wystaw nam swoją. Jesteśmy przekonani, że będziesz bardzo zadowolona. Zapraszamy Cię również do zapoznania się z naszą ofertą na dofinansowane kursy i warsztaty makijażu, które znajdziesz tutaj.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *